Jeśli problem masz z wymową, przyjdź i zamień ze mną słowo.

Codziennie obserwujemy jak świat się zmienia. Technologie rozwijają się w ekspresowym tempie, coraz to bardziej udogadniając ludziom funkcjonowanie i zaspokajanie swoich potrzeb. Szczególnie w ciągu ostatniego roku świat zmienił się znacznie. Pandemia wymusiła na wielu branżach znalezienie alternatywnych rozwiązań i dostosowanie się do nowej rzeczywistości.

 

Również logopedia zmienia się i dostosowuje do nowych warunków. Zajęcia logopedyczne online nie są w żadnym razie zamiennikiem tradycyjnej terapii, ale są dobrą alternatywą. Taka alternatywa jest doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy rozpoczęli terapię i utrwalają już osiągnięte umiejętności. Jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy pilnych konsultacji. O tym, czy pacjent może kontynuować terapię w formie zdalnej, zawsze decyduje logopeda prowadzący terapię. Nie w każdym przypadku taka alternatywa jest efektywna i korzystna, nie powinna też stanowić stałego zamiennika stacjonarnych spotkań. Jest to natomiast doskonała alternatywa w momencie, gdy nie możemy się spotkać w gabinecie. Logopedia online stanowi doskonałe uzupełnienie terapii w czasie absencji chorobowej, jeśli stan zdrowia na to pozwala. Jest doskonałą alternatywą podczas nagłej zmiany planu dnia, kiedy opiekun nie może dowieźć małego pacjenta do gabinetu. Jest świetnym rozwiązaniem podczas wakacji, jeśli nie chcemy utracić wypracowanych umiejętności. Taka terapia będzie również doskonałym rozwiązaniem dla osób dorosłych, zapracowanych, dla których każda chwila jest cenna.
Zaprzestanie terapii, częste i długie przerwy, brak systematyczności i konsekwencji często wiążą się z regresem i koniecznością powrotu do wcześniej już wypracowanych elementów.

 

Zajęcia online stanowią świetne rozwiązanie na utrwalenie wypracowanych postępów, tak żeby terapia mogła stanowić ciągłość.

 

Jeśli Ty lub dziecko nie możecie uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach, zapytaj swojego logopedę czy możecie to jedno spotkanie odbyć online. Pamiętajcie, że w terapii najważniejsza jest systematyczność. Regularne ćwiczenia są podstawą sukcesu, dlatego korzystajcie z możliwości, jakie daje logopedia online.

stronę zaprojektowała i wykonała firma SERVPARK 2014